راهنمای خرید کیف آرشیو

راهنمای خرید کیف آرشیو

کیف آرشیو برای معماران و طراحان وسیله‌ای بسیار ضروری محسوب می‌شود. معماران و طراحان از جمله شاغلینی هستند که برای انجام کارهای خود نیاز به تجهیزات زیادی دارند و این تجهیزات باید همیشه همراه آنها باشد. هرکدام از این وسایل کاربرد خاص خود را دارند و به همین دلیل با کمک کیف آرشیو می‌توانند همه آنها را بدون مشکل حمل کنند.

کیف آرشیو برای حمل کردن وسایل مورد نیاز جلسات، بازدید از سایت‌های ساخت و ساز، حمل وسایل مختص طراحی و نقاشی و نقشه کشی ساختمان‌ها و یا حتی لپ تاپ، تبلت و غیره استفاده می‌شوند که بدون داشتن چنین وسیله‌ای حمل این تجهیزات غیرممکن است.

شاید وسایل دیگری نیز وجود داشته باشند که بتوانید این تجهیزات را با خود حمل کنید ولی به وسیله‌ای اختصاصی نیاز دارید که علاوه بر قرارگیری همه آنها در یک کیف بدون آسیب رساندن به یکدیگر، حمل آن سخت نباشد و فشار زیادی به مهره‌های کمر یا کتف و عضلات دست وارد نکند.

همیشه علاوه بر وجود فاکتورهایی مثل زیبایی و ظاهر، عوامل خیلی مهمتری هم هستند که باید به آنها توجه کنید چراکه رضایت نهایی شما و موردی که بیشتر با آن سروکار دارید، قابلیت‌ها و ویژگی‌های یک محصول است. به همین دلیل ضمن معرفی کیف آرشیو قصد داریم در ادامه نکات خرید آن را بررسی کنیم تا انتخاب درستی داشته باشید.

نکات خرید کیف آرشیو

برای خرید چنین کیف‌هایی باید نکاتی را بلد باشید که با نکات خرید کیف مدرسه یا کیف ورزشی و غیره متفاوت هستند و نمی‌توانید با همان دیدگاه اقدام کنید.

سایز

سایز چنین کیف‌هایی بسیار مهم است. به عنوان مثال طراحان و کسانی که کار نقشه کشی انجام می‌دهند باید به راحتی بتوانند وسایل طراحی و نقاشی مثل کاغذهای طراحی و غیره را با خود حمل کنند و آسیب نبینند. اکثراً کیف‌های آرشیو متناسب با سایز کاغذ A3، A2 و A1 تولید می‌شوند و حتماً از فروشنده بپرسید.

وزن قابل تحمل

بعضی مدل‌ها به حدی قوی هستند که می‌توانید لپ تاپ و تبلت هم در کنار سایر وسایل با خود حمل کنید و اصلاً آسیب نمی‌بینند. جنس‌های برزنتی، پلاستیکی، چرمی و پارچه‌ای معمولاً در بازار موجود هستند که جنس چرم مقاومت بسیار بیشتر و ماندگاری بسیار بالایی دارد و طبیعتاً قیمت بیشتری هم دارد.

ضد آب بودن

ضد آب بودن، ماندگاری بالا و کیفیت ساخت به جنس کیف آرشیو برمی‌گردد. با توجه به اینکه حمل وسایلی مثل کاغذ نقاشی و طراحی، لپ تاپ و تبلت و غیره به معنای آسیب پذیری در برابر آب و باران می‌باشد پس باید مطمئن باشید که جنس کیف مدنظر شما کاملاً ضد آب است.

شکل بسته شدن کیف

برخی افراد مدل‌های زیپی را دوست دارند و برخی هم مدل‌های قفلی و یا چسبی را می‌پسندند و به این موضوع توجه داشته باشید که از لحاظ بسته شدن در سه مدل ساخته می‌شوند؛ اما نکته مهم در این خصوص به جز سلیقه‌ای بودن خرید کیف آرشیو این است که مدل‌های چسبی بعد از مدتی خاصیت اولیه خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل مدل‌های زیپی بهتر هستند که درنهایت با یک تعویض زیپ مشکل حل می‌شود. مدل‌های قفلی هم گزینه مناسبی هستند.

شیوه حمل

برخی افراد ترجیح می‌دهند کیف آرشیو را به شکل دستی حمل کنند و برخی هم مدل شانه‌ای یا دوشی را ترجیح می‌دهند. در فرم دستی باید به جنس دسته‌ها، نرم بودن، راحتی قرارگیری در دست و محکم بودن آنها توجه شود. در فرم دوشی باید به نرم و محکم بودن بندها و قابلیت تنظیم آن بر اساس قد فرد توجه گردد. پس در کنار ترجیح و علاقه شخصی به این نکات بسیار مهم نیز توجه داشته باشید.

بخش بندی یا پارتیشن بندی داخلی

برخی مدل‌های کیف آرشیو هیچ بخش بندی خاصی ندارند و اکثراً وسایل با یکدیگر قاتى می‌شوند و این برای حمل تجهیزاتی مثل کاغذ طراحی یا خط کش T مناسب نیست چون کاغذها له می‌شوند و خط کش هم ممکن است کیف را سوراخ کند. به همین دلیل باید به بخش‌بندی‌های مخصوص هم وسیله و حتی قرارگیری جای مخصوص لپ تاپ و تبلت دقت داشته باشید. منظم بودن داخل کیف هم در پیدا کردن وسایل هم برای جلوگیری از آسیب دیدن و هم حمل راحت‌تر بسیار تأثیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *