راهنمای خرید پالت رنگ

راهنمای خرید پالت رنگ

انتخاب پالت مناسب در نقاشی با آبرنگ به نسبت پالت‌های نقاشی با رنگ روغن و یا دیگر رنگ‌ها به حساسیت بیشتری نیاز دارد و در برخی موارد از تکنیک‌های زیبا شدن نقاشی به شمار می‌رود، به دلیل رقیق بودن رنگ‌ها در نقاشی با آبرنگ اگر از پالت‌های مسطح استفاده نمایید ممکن است رنگ‌ها با هم مخلوط شده و رنگ دلخواه خود را از دست بدهید، جعبه رنگ نقاشی رنگ‌های لعابی پالت به آن‌ها متصل است ولی در انتخاب پالت‌های جدا در این مطلب شما را راهنمایی می‌کنیم. پالت‌ها انواع مختلفی دارند از جمله پالت‌های صفحه‌ای، پالت‌های چوبی، پالت‌های فلزی، پالت‌ها و یا صفحه رنگ‌های کیفی ولی از آنجایی که نقاشی با آبرنگ به ابزار و وسایل کمتری نسبت به دیگر سبک‌های نقاشی نیاز دارد پالت‌های ساده مخصوص آبرنگ کاربرد بیشتری برای شما دارد.

انتخاب پالت مناسب در نقاشی با آبرنگ

انتخاب پالت مناسب نیز اهمیت دارد. اگر در منزل کار می‌کنید، پالت‌های چینی مناسب‌ترند. ولی حمل پالت‌های لعابی و پلاستیکی آسان‌تر است.

پالت‌های چینی

برای ارزیابی غلظت رنگ، پالت‌های چینی با حفره‌های جداگانه بهترین گزینه‌اند. این پالت‌ها به علت وزنشان به خوبی درجای خود ثابت می‌مانند. اگر در فضای باز کار می‌کنید قرار دادن آن روی دستمال کاغذی‌ها از پراکنده شدنشان جلوگیری می‌کند.

جعبه رنگ‌های لعابی

جعبه رنگ‌های لعابی از آنجا که پالت به آن‌ها متصل است، در سفرها کاربرد بسیاری دارند اگر در حال حرکت نقاشی می‌کنید، جای انگشت زیر آن به شما امکان کنترل پالت و ظرف آب روی آن را می‌دهد بنابراین می‌توانیم در هر مکانی به نقاشی بپردازید.

پالت لعابی

حتی یک پالت هم موضوع جالبی برای نقاشی است این کار روی کاغذ آرچ و با استفاده از رنگ‌های گوناگون در ده دقیقه رنگ آمیزی شده است.

پالت‌های پلاستیکی

پالت‌های پلاستیکی وزن زیادی ندارند، بنابراین آن‌ها نیز در سفر وسیله مناسبی هستند از آنجا که پالت‌های پلاستیکی رنگ را پس می‌زنند، ارزیابی محلول به دست آمده آسان نخواهد بود پالتی با حفره‌های بزرگ و کوچک انتخاب کنید تا رنگ را در رنگ را در حفره‌های کوچک بفشارید و از حفره‌های بزرگ‌تر برای رقیق یا مخلوط کردن آن استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *